„KLUCZ DO PRACOWNI” wystawa grupy pięciu Artystów

„KLUCZ DO PRACOWNI” wystawa grupy pięciu Artystów:
Alina Dorada-Krawczyk, Anna Przepióra, Magdalena Drabarek, Bogusława Skwarna oraz Dariusz Milik.
Wernisaż: 28 marca 2025 r. (piątek) godz. 17.00
Galeria TPSP „Przy Bramie” ul. Grodzka 34/36, 20-112 Lublin
Wystawa czynna do 16 kwietnia 2025 r.
Warszawscy artyści zapraszają na wystawę pt. „Klucz do pracowni”
Pracownia malarska to przestrzeń, która intryguje ludzi, bo niewiele osób ma możliwość przestąpić jej próg i zobaczyć artystę przy pracy. Sami twórcy traktując to miejsce jak swoją małą świątynię, również rozbudzają ciekawość, tych którzy chętnie zajrzeliby do niej choćby przez dziurkę od klucza.
Zapraszając na wystawę pt. „Klucz do pracowni” artyści malarze otworzą do niej drzwi
i uchylą rąbka tajemnicy, aby pokazać pięć wizji otaczającego świata, pięć różnych jego przedstawień oraz pięć osobowości.
Alina Dorada-Krawczyk Przedstawicielka nurtu abstrakcjonizmu organicznego i kontemplacyjnego. Artysta grafik, malarz znaczników ożywionej materii: anima mundi. Wieloletni członek IAA/AIAP – UNESCO jak też ZPAP oraz innych międzynarodowych organizacji. Twórca Międzynarodowego Ruchu Art. Artinterference , współtw. Grupy Twórczej Art. Visual Dance w Paryżu , członek Grup: Positive Art., Grafiteka, Młodzi Sztuką czy Symfonia. Współpraca z galeriami i instytucjami kultury w Polsce i na świecie. Duże związki twórcze z działaniami twórczymi min. w Azji i innych. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni konsultant, krytyk oraz kurator artystyczny.
Magdalena Drabarek – jej pracy twórczej towarzyszy motto wg. słów Emila Zoli -„Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty”. Tę rzeczywistość – nowatorską, lekką, czasami frywolną ,pełną gracji, a zarazem ściśle zespoloną z naturą, prezentuje na swoich płótnach. Stara się przenieść widza do innej czasoprzestrzeni, w której jest miejsce na estetyczne doznania i oderwanie od codzienności. Uprawia malarstwo olejne jak i również akrylowe.
Dariusz Milik – artysta, którego prace przenoszą widza w świat pozornie realny, ale w rzeczywistości wykreowany gdzieś w przestrzeniach nieograniczonej wyobraźni. Z łatwością porusza się między abstrakcją, światem fantazji a weryzmem „żądając” jakby określenia, po której stronie odbiorca się znajduje oraz odkrywania i podążania za jego wizją. Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
Anna Przepióra – groteska to główny temat tworzonych przez nią obrazów. Charakter indywidualistki prowadzi ją do ciekawych rozwiązań kompozycyjnych i formalnych. Wypowiada się ugruntowanym stylem i formą w sposób dowolny i lekki, bez zahamowań tematycznych. W jej dorobku artystycznym znajdziemy obrazy, w których drzemie nuta Modiglianiego czy Botero, a technicznie zahacza niekiedy o kolaż, dekupaż oraz rzeźbę i grafikę. Aktualnie dominuje w jej malarstwie satyra, humor, ironia oraz kolor. Członek Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków
Bogusława Skwarna – przedstawicielka malarstwa figuratywnego i realistycznego pokazuje świat w jego najlepszej odsłonie unikając brzydoty i deformacji.
Swoją drogę artystyczną rozpoczęła w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Przez wiele lat poszukując i tworząc w wielu technikach zdecydowanie skierowała się ku malarstwu olejnemu. Absolwentka studiów podyplomowych Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Członek Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.
Różnorodność wrażliwości tych pięciu światów zamkniętych w artystycznych przedstawieniach rodziła się w zaciszu pracowni. Jak mogą wyglądać te tajemnicze, twórcze miejsca? Stojąc przed eksponowanymi pracami z pewnością każdy oczami wyobraźni zobaczy je inne, tak jak inni są prezentowani artyści.